Idziemy na ryby…

Idziemy na ryby…

Ponieważ niewielu współcześnie żyjących ludzi potrafi tylko przy użyciu własnych rąk złowić rybę, zanim przyniesiemy do domu karpia, leszcza, szczupaka, czy tylko kilka płotek, zanim odbędziemy wycieczkę nad morze, jezioro czy rzekę, trzeba będzie odwiedzić sklep wędkarski. Dla wielu z nas, korzystających z dobrodziejstw internetu, niekoniecznie musi to oznaczać wyprawę na drugi koniec miasta, artykuły dla wędkarzy oferują dzisiaj także internetowe sklepy wędkarskie. W sklepach dla wędkarzy, w stacjonarnym i internetowym sklepie wędkarskim kupić można pełen asortyment sprzętu: wędki, wędki karpiowe, kołowrotki, kołowrotki Shimano, kołowrotki karpiowe, woblery, wodery, linki, żyłki, haczyki i inne akcesoria wędkarskie, bez których wyprawa na ryby odbyć się nie może.

Profesjonalny wędkarz chcący legalnie łowić ryby powinien wyrobić dla siebie i posiadać kartę wędkarską
Autor zdjęcia: zimpenfish

Oferty tych sklepów zwykle nie różnią się od siebie, często się uzupełniają, a z pewnością, zarówno wirtualna, jak osobista wizyta w sklepie wędkarskim, dla prawdziwego wędkarza jest zwykle prawdziwą przyjemnością.

Legalnie… to jesteśmy na rybach

Profesjonalny wędkarz chcący legalnie łowić ryby powinien wyrobić dla siebie i posiadać kartę wędkarską. Zwolnione z tego wymogu są tylko dzieci, które nie ukończyły 14 roku życia, ale oczywiście, muszą łowić, czy też przebywać w miejscach, gdzie łowi się ryby, pod opieką, co najmniej jednej osoby dorosłej, która kartę wędkarską posiada. Dla czternastolatka, chcącego łowić ryby, możemy już wyrobić indywidualną kartę wędkarską, jednak należy wiedzieć, że do 16 roku życia, nie będzie mógł samodzielnie łowić w nocy. Zwolnienie z posiadania karty wędkarskiej są także cudzoziemcy, jeżeli przebywają w Polsce czasowo. Warto także wiedzieć, zanim pierwszy raz zarzucimy uzbrojoną w nowiutki kołowrotek naszą piękną, błyszczącą wędkę, kupioną właśnie w sklepie wędkarskim, że za brak karty wędkarskiej grozi grzywna.